Artykuły ochrony słuchu

Artykuły ochrony słuchu

Dlaczego warto chronić słuch? Odpowiedzi na to pytanie jest wiele jednak najważniejszą z nich jest to, że słuch to zaraz po wzroku nasz najważniejszy zmysł. Dodatkowo jest to zmysł wrażliwy, który po długotrwałej ekspozycji na hałas może ulec osłabnięciu bądź upośledzeniu. Lekarze przestrzegają przed zbyt długotrwałym przebywaniu w miejscach hałaśliwych. Takimi miejscami są między innymi dyskoteki czy imprezy a także szkodliwe warunki pracy. Niestety w wielu zakładach produkcyjnych panuje rumor, którego ciężko znieść. Wtedy przydają się zatyczki do uszu, które ograniczają dopływ hałasu do naszych uszu.

Nauszniki to najprostszy sposób na ochronę słuchu

Nie bez powodu warto zatem zabezpieczyć nasze uszy przed ekspozycją na hałas. Najprościej jest unikać miejsc w których powstaje zbyt duże natężenie dźwięku jednak w większości przypadków nie jest to możliwe. Pracując w wielkich zakładach produkcyjnych jesteśmy po prostu wystawieni na działanie takich warunków. Co wtedy? Warto zainteresować się nausznikami, które są nieco bardziej komfortowe w noszeniu niż stopery. Nie powodują dyskomfortu i efektu „rozpychania” w uchu. Są natomiast tak samo albo bardziej skuteczne w tworzeniu bariery chroniącej przed nadmiarem decybeli.

Grono firm w Polsce zajmuje się dystrybucją i produkcją prezentowanych produktów. Jednak najbardziej znanym producentem zatyczek i nauszników ochronnych jest firma 3M. To lider w produkcji wielu artykułów BHP, których używanie jest uzasadnione na terenie miejsc pracy. My rekomendujemy produkty właśnie tej firmy chociaż nie ukrywamy, że równie dobre a przy tym tańsze produkty znajdują się w asortymencie polskich firm. Ostateczny wybór należy do klienta jednak przestrzegamy przed kupowaniem tanich i niezbyt skutecznych produktów gdyż na ochronie nie ma co oszczędzać ponieważ może się to bardzo szybko odbić na naszym zdrowiu.