Jak dobrać właściwy akumulator do ciągnika ursus?

Jak dobrać właściwy akumulator do ciągnika ursus?

Jednym z działań, o jakich trzeba pamiętać podczas użytkowania maszyn rolniczych, jest nadzorowanie ich pracy i sprawdzanie, czy poszczególne części dobrze się sprawują. Od czasu do czasu pojawia się potrzeba naprawy lub wymiany poszczególnych elementów, aby całość mogła znowu prawidłowo działać. W tym artykule zwracamy szczególną uwagę na to, jak dobrać właściwy akumulator do ciągnika Ursus i o czym warto pamiętać.

Części do maszyn rolniczych

części do ursus c360Zarówno jeśli chodzi o części do traktorów, jak i do ciągników czy innych maszyn użytkowanych przez rolników, aktualnie znalezienie ich nie jest trudne. Wszystko dzięki temu, że sklepy z częściami sprzedają i wysyłają swoje produkty dzięki swoim sklepom internetowym. Wszystkie dane maszyn czy części są dokładnie podane, dlatego z łatwością można znaleźć potrzebny model. Jednak zanim będzie wiadomo, co trzeba kupić, należy dobrze wybrać dany element.

Jeśli chodzi o części do ciągnika Ursus, a konkretnie o akumulator, należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze, typ akumulatora, czyli trzeba wybrać model, który będzie przystosowany do częstotliwości pracy. Na przykład, akumulator AGM przyda się tym, którzy często odpalają silnik i wygaszają go, przez co musi on być bardzo wytrzymały. Z kolei akumulatory z płynnym elektrolitem spełnią oczekiwania tych, którzy użytkują dany ciągnik w standardowy sposób.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Bardzo ważna jest również pojemność danego akumulatora, dlatego niezależnie od tego, czy jest on jedną z części marki Zetor, czy też Ursus, ta cecha jest istotna we wszystkich urządzeniach. Warto tutaj zwrócić uwagę na informacje pochodzące od producenta danego pojazdu i według tego dobierać  akumulator. Chodzi tutaj o to, że akumulator może dysponować wyłącznie pewną ilością energii i nie może ona być większa, niż pozwalają na to możliwości akumulatora.

części rolnicze sklep

Duży wybór akumulatorów oraz sprzętu rolniczego znajdziesz w internetowym sklepie rolniczym – Zenox.pl

Jedną z kluczowych kwestii jest również prąd rozruchowy, który wpływa na łatwość rozruchu, czyli im będzie większy, tym obsługa jest łatwiejsza. Warto dopasować prąd do pojemności akumulatora, a więc zwrócić uwagę na informację od producenta. Warto pamiętać o tym, że rodzaj części do Ursus C360, a Ursus C4011 może być inny, dlatego każdy pojazd warto traktować indywidualnie. Wiele zależy również od tego, ile konkretne maszyny mają już lat i w jakim stopniu są eksploatowane.

Przed zakupem akumulatora warto pamiętać również o dopasowaniu go pod względem biegunów, które muszą zgadzać się z biegunami pojazdu. Warto też zainteresować się gwarancją na dany towar, bo przecież nigdy nic nie wiadomo, a maszyny rolnicze powinny być traktowane inaczej niż radia czy produkty spożywcze i gwarancja naprawdę może się przydać. Jeśli chodzi o marki sprzedające części, z pewnością najpopularniejsze będą oferowały nieco droższe akumulatory niż te mniej znane, lecz warto skupić się przede wszystkim na omówionych parametrach, bo to od nich zależy, czy akumulator będzie się sprawdzał w danym ciągniku.

Stopień zużycia i potrzeby w danym gospodarstwie też są różne, dlatego nie ma sensu przepłacać, wydając większe pieniądze tylko dlatego, że jest to najpopularniejsza marka. Inne akumulatory mogą sprawdzać się równie dobrze, a nie trzeba płacić za ich prestiż. Jak w wielu branżach, również w branży rolniczej nieustannie wdraża się ulepszenia, dlatego kupując część do danego modelu, w razie wątpliwości warto zapytać o radę personel sprzedający, który jest na bieżąco z poszczególnymi nowinkami.