Jak oświetlić duży ogród?

Jak oświetlić duży ogród?

Z ogrodu korzystamy zazwyczaj w ciągu dnia. Służy nam jako miejsce relaksu i odpoczynku. Nierzadko staje się również odskocznią od pracy i codziennych obowiązków. To właśnie w ogrodzie, szczególnie w ciepłych porach roku, spędzamy czas z rodziną i zapraszamy przyjaciół. Wieczór i noc niekoniecznie muszą nam w tym przeszkadzać. Wystarczy skomponować odpowiednie oświetlenie ogrodowe, które sprawi, że nie tylko poczujemy się bezpiecznie, lecz również nada ono naszemu ogrodowi wyjątkowego klimatu.

Co możesz oświetlić w ogrodzie?

Zanim wybierzesz się na zakupy, powinieneś dokładnie zastanowić się, jaki jest cel oświetlenia Twojego ogrodu. Czy zależy Ci tylko i wyłącznie na bezpieczeństwie osób poruszających się po nim po zmroku, czy też bardziej na wyeksponowaniu pewnych jego elementów? A być może chciałbyś połączyć jedno z drugim? W zależności od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz, do wyboru będziesz mieć określone rodzaje oświetlenia. Duże ogrody posiadają zazwyczaj bardzo zróżnicowaną strukturę terenu. Producenci lamp ogrodowych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferują w swoim asortymencie oświetlenie służące do oświetlenia następujących elementów:

  • trawnika,
  • schodów,
  • alejek ogrodowych,
  • podjazdu do garażu,
  • bramy garażowej,
  • fontanny i oczka wodnego,
  • krzewów, drzew i rabat kwiatowych.

Jakie oświetlenie zalecane jest do dużego ogrodu?

Właściciele dużych ogrodów mają bardzo duże pole do manewru. Mogą wybierać spośród wielu, różnych typów oświetlenia, którym za chwilę przyjrzymy się bliżej. Najważniejsze jest to, aby wybierając ich rodzaj, dokładnie wiedzieć, jaki cel chcemy tym osiągnąć. Zwróć również uwagę na to, aby projekt oświetlenia był spójny i nie zawierał zbyt dużo przypadkowo umieszczonych punktów świetlnych, ponieważ zaburzy to piękno i harmonię całego ogrodu.

Latarnie ogrodowe stojące

Wysokie latarnie ogrodowe doskonale sprawdzają się na dużych przestrzeniach. Ich szeroko rozpościerający się snop światła umożliwia oświetlenie dużej powierzchni i zapewnienie bezpieczeństwa dla osób poruszających się po ogrodzie. Wybór latarni ogrodowych jest tak duży, że z pewnością nie będziesz miał problemów z dopasowaniem odpowiedniego modelu do aranżacji swojego ogrodu. Latarnie mogą nawiązywać do różnych stylów. Ich stylistyka może być zarówno nowoczesna, modernistyczna, jak i bardziej rustykalna. Stwarza to ogromne możliwości aranżacyjne, dzięki którym możesz w swoim ogrodzie stworzyć niepowtarzalny i wyjątkowy klimat.

Oświetlenie ogrodowe LED

Oświetlenie ogrodowów LED charakteryzuje się wyjątkową trwałością, wysoką estetyką wykonania oraz co najważniejsze-oszczędnością energii, której obecnie każdy z nas oczekuje. Wśród oświetlenia ogrodowego LED można znaleźć wiele wzorów opraw ogrodowych, które są odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Mnogość wyboru spośród różnych stylów wykonania powoduje, że można stworzyć idealną, spójną kompozycję ogrodową, która będzie zachwycać swoją oryginalnością i niepowtarzalnym urokiem.

Podświetlenie drzew i krzewów-jak wykorzystać rośliny do osiągnięcia niepowtarzalnego efektu po zmroku?

Jeżeli masz w swoim ogrodzie roślinność, którą chciałbyś mocniej wyeksponować oraz podkreślić jej walory estetyczne, warto zdecydować się na zastosowanie oświetlenia do podświetlenia niektórych drzew, krzewów lub rabatek kwiatowych. W zależności od tego, jaki efekt chciałbyś osiągnąć, możesz zdecydować się na oświetlenie, które podświetla rośliny od góry, od dołu lub pozwala na skierowanie światła pod określonym kątem. Bardzo interesujący efekt można osiągnąć poprzez zastosowanie reflektorów z możliwością regulacji kąta padania światła. Popularne w ogrodach są również słupki oświetleniowe, które w dowolny sposób możesz przestawiać i za każdym razem osiągać inny efekt.

ogród

Oświetlenie ogrodu-postaw na nowoczesne rozwiązania oferowane przez Globus Lighting

Polski producent oświetlenia przemysłowego i specjalistycznego-Globus Lighting ma przyjemność zaprezentować Państwu ofertę oświetlenia bazującego na nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązaniach. Produkowane przez nas oświetlenie LED odznacza się niezwykle wysoką jakością i estetyką wykonania. Rosnące ceny energii sprawiają, że klienci szukają rozwiązań, które będą sprawdzone i przyniosą realne korzyści w postaci oszczędności na rachunkach. Globus Lighting, jako wiodący producent oświetlenia LED, daje gwarancję jego wysokiej trwałości i oszczędności energii wynoszącej nawet 70%! Mnogość wzorów oświetlenia, jaką posiadamy w swoim asortymencie, sprawia, że jego dopasowanie do Państwa oczekiwań nie będzie stanowić żadnego problemu.