Jak zabezpieczyć parking?

Jak zabezpieczyć parking?

Zabezpieczenie parkingu ze względu na duże natężenie ruchu w tym miejscu ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa pojazdom oraz ich użytkownikom.

Dzięki systemowi blokad, zapór i monitoringowi możliwa jest prawidłowa organizacja ruchu na parkingu. Zabezpieczenie parkingów przy urzędach, firmach, prywatnych posesjach, czy w rejonie osiedli mieszkaniowych odbywa się w różnych sposób.

Podstawowym z nich jest zastosowanie identyfikatorów, przepustek, szlabanów, kolczatki, monitoringu i różnego rodzaju zapór oraz blokad, a także zatrudnienie pracowników ochrony.

Jakie zagrożenia mogą pojawić się na parkingu?

Problemy, z jakimi muszą zmagać się osoby na co dzień zajmujące się ochroną parkingów,  to między innymi zablokowane wjazdy, nieproszeni goście, dzieci pozostawione w samochodzie, podobnie zwierzęta, różnego rodzaju kradzieże, od tablic rejestracyjnych, lusterek, kołpaków, po rzeczy pozostawione w samochodach przez ich właścicieli, na przykład torebki, laptopy, telefony.

Poważnym problemem dla właściciel parkingów są również uszkodzone przez nieuważne osoby kierujące pojazdami samochody, a także zatory, których sprawcą są nieodpowiedzialni kierowcy, czego konsekwencją są zazwyczaj konflikty, kończące się naruszeniem nietykalności cielesnej.

Problemem mogą być ekstremalne warunki pogodowe w postaci ulew, obfitych opadów śniegu, gradobicia, oblodzone nawierzchnie, co w sposób negatywny wpływa na organizację ruchu na parkingu i zapewnienie bezpieczeństwa kierowcom.

Duże znaczenie dla ochrony parkingu ma jego położenie, na przykład przy galerii handlowej, biurowcu, a także liczba aut, która z niego korzysta, jak również obecność przeszkód w postaci ogrodzeń, zaułków, obiektów architektonicznych.

Zabezpieczając parking trzeba również wziąć pod uwagę godziny pracy pracowników obiektu, poziom jego zabezpieczenia po opuszczeniu przez nich budynku i wiele innych elementów. Zarządcy obiektów, przy których znajdują się parkingi, muszą zmagać się z wieloma problemami, dlatego odpowiednie ich zabezpieczenie zmniejsza ryzyko pojawienia się roszczeń odszkodowawczych ze strony poszkodowanych kierowców.

Jak skutecznie zabezpieczyć parking?

Skuteczne ochrona parkingu może być wyzwaniem Zabezpieczenie tego rodzaju obiektów przy urzędach, firmach, prywatnych posesjach, czy w rejonie osiedli mieszkaniowych odbywa się w różnych sposób. Podstawowym z nich jest zastosowanie identyfikatorów, przepustek, szlabanów, monitoringu i różnego rodzaju zapór oraz blokad, a także zatrudnienie pracowników ochrony.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest kombinacja kilku sposobów zabezpieczeń, które są nadzorowane przez zatrudnionego w tym celu pracownika ochrony. Jednak obowiązkowym  i niezwykle skutecznym sposobem jest system telewizji dozorowej, czyli monitoring sprawowany dzięki zamontowanym kamerom.

Czy wykorzystanie blokad parkingowych jest skuteczne?

Blokady parkingowe są solidnymi elementami wykorzystywanymi do ochrony parkingów. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim przed osiedlami mieszkaniowymi, galeriami handlowymi, dużymi firmami, urzędami lub placówkami służby zdrowia takimi jak: gabinety lekarskie, przychodnie, szpitale, a także lokale gastronomiczne i hotele. Łatwy montaż blokad parkingowych powoduje, że doskonale spełniają one funkcję nie tylko ochronną, ale również organizującą ruch na parkingu.

kamera monitoringu

Czy wykorzystanie monitoringu jest skuteczne w zabezpieczeniu parkingu?

Większość firm decyduje się na instalację monitoringu. Są to przede wszystkim biura, apartamentowce, obiekty sportowe, kulturalno – rozrywkowe, stacje benzynowe, hipermarkety, supermarkety, galerie handlowe, galerie, szkoły, magazyny, hotele, restauracje, a także parkingi. Instaluje się tu:

  • systemy analogowe, 
  • monitoring cyfrowy, 
  • monitoring analogowy wysokiej rozdzielczości. 

W systemach analogowych przesył obrazów do rejestratora następuje za pomocą kabli. Rozdzielczość w przypadku monitoringu analogowego jest mocno ograniczona, dlatego jakość obrazów może nie być najwyższa. Jest to najtańszy system monitoringu. Jego zaletą jest prosta instalacja i konfiguracja, łatwość zdiagnozowania i usunięcia usterki.

Ten typ kamer jest obecnie wypierany przez bardziej zaawansowane technologicznie systemy cyfrowe, w których obraz zostaje przesłany do rejestratora za pomocą sieci komputerowej lub za pomocą WIFI. Ich zaletą jest wysoka jakość obrazu, możliwość odczytu z obrazu detali takich jak tablice rejestracyjne oraz brak osobnego kabla dla przesyłu fonii.

O tych i innych systemach monitoringu można zapoznać się na stronie bss24.pl. Hybrydą kamer analogowych i cyfrowych są kamery analogowe wysokiej rozdzielczości, przesyłające obraz za pomocą kabla lub nadajnika radiowego.

Ich zaletą jest wysoka jakość obrazu, brak opóźnień w przesyle, możliwość wykorzystania już istniejącej instalacji analogowej. Wykorzystanie nowoczesnej techniki do monitoringu wizyjnego daje gwarancję bezpieczeństwa ochranianych obiektów i terenów.