Jakie okna wybrać do domu?

Jakie okna wybrać do domu?

Podczas wykańczania domu musimy skupić się na wielu elementach zewnętrznych. Od razu w oczy rzuca się oczywiście elewacja. Możemy ją zrobić na kilka sposobów, zależnie od budżetu i upodobań. Gdy już jest gotowa warto do niej dobrać drzwi o odpowiednim kolorze. Wtedy zachowana zostanie ogólna estetyka domu.

Nie inaczej jest z oknami. Powinny być dobrane idealnie do potrzeb. Mogą być drewniane lub wykonane z PCV. Oba tworzywa posiadają cechy wspólne.

Jak poznać jakość okna?

Przy zakupie okien trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów. Te cechy pozwolą określić, jakość upatrzonych modeli. Muszą przecież posłużyć nam długie lata. Cechy, na które należy zwrócić uwagę:

  • Szyby zespolone. Powinny posiadać jak najniższy współczynnik Ug. Niskie wartości to dobre zapobieganie utracie ciepła;
  • Jakość i ilość uszczelek. Powinno być, co najmniej 4. Te najwyższej, jakości wykonane są z tworzywa EPDM lub TPS. Warto zapytać o to sprzedawcy;
  • Liczba komór. Obecnym standardem jest 5 komór. Więcej tym to niższy współczynnik przenikania ciepła;
  • Jakość okuć i ich funkcjonalność. Powinny zapewniać swobodne otwieranie, zamykanie lub też uchylanie okna. Najlepiej, gdy pochodzą ze znanej i sprawdzonej firmy;
  • Grubość wzmocnień w profilach. Wzmocnienia najczęściej są metalowe. Ich grubość to standardowo 1, 5 mm. Niektóre z dostępnych systemów okiennych, dzięki swej nowoczesnej konstrukcji nie potrzebują dodatkowych wzmocnień;
  • Grubość komór. Optymalna grubość ścianek w oknach wacha się w przedziale od 2, 5 mm do 3, 0 mm. Te wartości decydują o wytrzymałości ramy. Liczby poniżej 2, 5 mm nie są tak wydajne.

Jakie są korzyści okien PCV?

Bardzo dużo korzyści daje zamontowanie okien z PCV. Plastikowe profile to duża łatwość eksploatacji, przez około 40 lat nie muszą być często konserwowane. Są też stosunkowo lekkie, dają, więc komfort użytkowania.

okno

PCV dobrze zatrzymuje ciepło we wnętrzu budynku. Pozwala to na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Ponadto okna plastikowe nie przepuszczają hałasu z zewnątrz. Dostępnych jest wiele kształtów i kolorów. W wielu przypadkach są też tańsze od modeli plastikowych. Wszystkie te zalety dają możliwość dopasowania do możliwości finansowych i konkretnych potrzeb.

Ważne elementy przy wyborze okien

Wiedza, na co zwrócić uwagę podczas zakupu okien jest bardzo ważna. Pozwala na znalezienie produktów wysokiej, jakości. Będą, więc dobrze służyć przez długie lata. Nie będzie konieczna szybka wymiana a co za tym idzie nie potrzebne będą kolejne wydatki. Jeżeli sami nie wiemy w jaki sposób wybrać najlepsze okna dobrze jest skorzystać z porad specjalistów z firmy Halupczok  – wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i montażu okien pozwala na dobranie dla klientów produktów o dobrze dopasowanych parametrach.

Na rynku dostępne są profile drewniane lub wykonane z PCV. Dzięki temu są duże możliwości wyboru. Można, więc dopasować okna do założonego wcześniej budżetu.