Jakie wyróżniamy sprzęty przemysłowe?

Jakie wyróżniamy sprzęty przemysłowe?

W tym artykule przedstawiamy kilka często używanych sprzętów przemysłowych.

Maszyny gwintujące – czym się charakteryzują?

Maszyny gwintujące, gwintujące śruby lub nakrętki służą do uformowania gwintu na pręcie lub korpusie gwintów, w zależności od potrzeb o różnych nominałach i rozmiarach. Mogą to być urządzenia wielofunkcyjne, np. automaty, które gwintują w wielu płaszczyznach, w różnych wielkościach gwintów i rodzajów gwintów, jak również urządzenia, które gwintują śruby, pręty itp. Są jeszcze urządzenia ręczne do gwintowania ręcznego, tzw. starymi metodami – narzynka, gwintowniki trzystopniowe. Narzynka posiada wiele ostrzy – służy ona do nacinania gwintów zewnętrznych. Z kolei gwintownik odpowiada za nacinanie wewnętrznych gwintów. Przypominają one śruby z wyglądu. Maszyny gwintujące podzielone są przede wszystkim ze względu na  wielkość produkcji. Często przy różnych rodzajach prac wymagane jest bardzo dokładne wykonywanie gwintów. Wykończenia i gwintowanie muszą zostać wykonane w najbardziej dokładny sposób przez bardzo dobre maszyny. Do konkretnego rodzaju pracy należy dobrać odpowiednią maszynę gwintującą. Polecamy zakupy jedynie w renomowanych miejsach – najlepiej takich, w których fachowcy są chętni do udzielania rad (zarówno przed, jak i po zakupie). Jeśli mieszkasz w północno-zachodniej części kraju, serdecznie zachęcamy do skontaktowania się z http://www.lgf.com.pl.

Przecinarki tarczowe czym są i jakie są ich rodzaje?

przecinarkaPrzecinarki tarczowe muszą być stworzone z odpowiednich materiałów, by odpowiednio i precyzyjnie przecinać wszystkie urządzenia czy konstrukcje. Jest wiele różnych typów przecinarek tarczowych – choćby tak zwane ‘’gumówki’’, przecinarki szlifierskie czy polerskie. Dużo zależy od typu tarczy, jakiego będziemy używać. Przecinarki bowiem mogą być wykorzystywane do wielu różnych prac. Przecinarka mała (gumówka) – jest to przecinarka stacjonarna. Często możemy spotkać się z pomocnym pedałem nożnym, który wspomaga dokonywanie cięć. Możliwe jest ustawienie odpowiedniego kąta pod jakim chcemy wykonać cięcie, czy użycie frezu tarczowego. Przecinarki szlifierskie charakteryzują się przede wszystkim dużą mocą, wieloma zastosowaniami czy wytrzymałością. Najczęściej posiadają one specjalne systemy mocowania odpowiednich końcówek, które są uniwersalne. Przecinarki, które wybierzemy jako wyposażenie swojej firmy, lub jako prywatny przedmiot, powinny być wykonane z najlepszych materiałów. Ich precyzja działania musi być bowiem połączona z szybkością i jakością.

Przecinarka taśmowa do metalu

Przecinarki do metalu charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością wykonania. Muszą to być bowiem maszyny wykonane z odpowiednich materiałów. Ten typ przecinarek ma silnik do dość dużej mocy, co usprawnia pracę. Są to urządzenia do cięcia większych detali i zróżnicowanych, jeśli chodzi o kształt i formę. Urządzenia takie często mają możliwość odpowiedniego dopasowania kąta. Przecinarki posiadają solidnie i precyzyjnie tną różne rodzaje metali. Możemy się spotkać z przecinarką, która posiada specjalne imadło umożliwiające przytrzymanie przedmiotu, który chcemy przeciąć. Taki rodzaj przecinarki może nadać się zarówno do profesjonalnych zadań, jak i w przypadku drobniejszych prac ogrodowych/domowych. Przecinarki można z łatwością przenosić. Są one poręczne i praktyczne.