Kiedy warto zdecydować się na garaż blaszany na wymiar

Kiedy warto zdecydować się na garaż blaszany na wymiar

Garaże blaszane zyskują coraz większą popularność, wyprzedzając przy tym standardowe garaże murowane. Nic w tym dziwnego, gdyż ilość zalet garażu blaszanego sprawia, że takie rozwiązanie jest niezwykle opłacalne. 

Nieustanne zmiany pogodowe sprawiły, że wiele osób, które do tej pory nie miały gdzie parkować samochodu, decyduje się na zakup garażu. Okazuje się jednak, że koszty tradycyjnego garażu murowanego są bardzo wysokie. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie w domach jednorodzinnych garażu blaszanego

Garaż blaszany – co warto o nim wiedzieć? 

Garaż blaszany, znany również jako blaszak, wiele lat temu był najczęściej spotykanym rozwiązaniem do parkowania samochodu. Później, kiedy swoją popularność zyskiwały garaże murowane, został on niemal zupełnie zapomniany. Aktualnie garaże blaszane są praktyczniejsze, a dodatkowo materiały z jakich są produkowane, posiadają wiele niezbędnych w naszej strefie klimatycznej właściwości. 

W garażu blaszanym bez problemu możemy chować samochód na noc lub w dni, kiedy pogoda nie dopisuje. Oprócz tego specjalnie dostosowany do tego garaż może być miejscem do przechowywania sprzętu ogrodowego oraz narzędzi. Nowoczesne garaże blaszane na wymiar umożliwią pomysłowe zagospodarowanie całej przestrzeni, aby zmieścić w środku wszystko, co pragniemy schować. 

Zalety garażu metalowego

Garaże metalowe zyskują na popularności ze względu na szereg zalet, które sprawiają, że mają one znaczną przewagę nad garażami wykonanymi z innych materiałów. Duże znaczenie ma cena kupna takiego garażu, która jest niezwykle konkurencyjna – zwłaszcza w porównaniu do garaży murowanych i drewnianych. Koszt materiałów jest znacznie niższy, a dostępność sprawia, że czas realizacji każdego zamówienia nie trwa długo. 

Taką konstrukcję można również postawić w dowolnym miejscu i w razie potrzeby zmienić jego ułożenie. Garaż blaszany znajdzie swoje zastosowanie nie tylko jako miejsce idealne do zaparkowania samochodu. Konstrukcja może być również wykorzystana w formie warsztatu do majsterkowania, domku na narzędzia ogrodowe. Zabudowę tego typu można spotkać także w miejscach składowania różnych materiałów budowlanych. 

Blaszak i jego wytrzymałość na warunki atmosferyczne 

Jeszcze do niedawna garaże blaszane nie wyróżniały się niczym specjalnym. Aktualnie ocynkowana blacha, stanowiąca większość całej konstrukcji, jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Garaż nie rdzewieje, a przez konstrukcję nie przedostaje się woda. Garaż zamówiony u producenta specjalizującego się w sprzedaży blaszaków, z pewnością posłuży przez wiele lat. 

garaże blaszaki

Solidne garaże blaszane 

Zaletą garaży blaszanych jest ich ogromna wytrzymałość, a sposób wykonania – solidny. Blaszane konstrukcje świetnie będą zatem chronić zarówno zaparkowany w środku samochód, jak i znajdujące się w środku narzędzia. Do właściwości garażu blaszanego należy również możliwość szybkiego demontażu poszczególnych elementów i przeniesienia ich w inne miejsce. Z tego też powodu są one funkcjonalne. 

Garaż blaszany a pozwolenia budowlane 

W przypadku garażu blaszanego, którego metraż nie przekracza 35 m2, nie ma konieczności starania się o pozwolenia budowlane. Garaże blaszane mają standardową wielkość 30 m2, dlatego każdy bez problemu wstawić konstrukcję na swoją posesję. 

Dla kogo garaż blaszany na wymiar? 

Garaż blaszany na wymiar to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują konstrukcji ochronnej o niestandardowej wielkości. Garaż wykonany na specjalne zamówienie można dopasować do swoich potrzeb, a także wymiarów miejsca, w jakim pragniemy go postawić. 

Garaże blaszane dwustanowiskowe bądź z dodatkowym miejscem na przechowywaniem to doskonałe wyjście dla każdego, kto szuka najbardziej funkcjonalnych rozwiązań.