Osprzęt do wózków widłowych – różne rodzaje chwytaków

Osprzęt do wózków widłowych – różne rodzaje chwytaków

Chwytak do beczek

Chwytak do beczek jest jednym z licznych elementów z osprzętu, w jakie możemy się zaopatrzyć. Może on być stosowany przede wszystkim w magazynach. Chwytak jest używany do przenoszenia beczek w różne miejsca w danym magazynie, porcie czy fabryce. Istnieje parę rodzajów chwytaków. Należy mieć to na uwadze, zwłaszcza jeżeli beczki, które musimy przewozić wypełnione są chemicznymi substancjami. Same beczki tworzone są z odpowiednich materiałów, które stanowią mocne zabezpieczenie przed wydostaniem się substancji na zewnątrz. Chwytaki mogą być zamocowane z góry, po bokach oraz z dołu. Są to specjalnie montowane urządzenia, dzięki którym możliwe jest podnoszenie beczek i przewożenie ich w inne miejsce. Wózki widłowe są na tyle silnymi maszynami, że mogą udźwignąć do kilkudziesięciu ton. Dlatego też wszelkie chwytaki muszą być wykonane z bardzo wytrzymałego i trwałego tworzywa, by przenoszenie beczek było możliwe. Chwytaki umożliwiają układanie beczek obok siebie, komfortowe i bezpieczne przenoszenie. Beczki są bardzo ciężkie i ludzkie ręce nie są w stanie przenieść tak ciężkiego przedmiotu w inne miejsce.

Chwytak obrotowy

chwytak obrotowyUrządzenia takie jak chwytaki stanowią osprzęt do wózków widłowych. Jest to dość często przydatny sprzęt, którego używa się do podnoszenia i przewożenia lub opróżniania beczek. Istnieje wiele różnych typów chwytaków obrotowych, jednak każdy z nich będzie odpowiednim dodatkiem na magazyn, port czy do fabryki. Musimy jedynie odpowiednio dopasować osprzęt do naszych wózków widłowych. Chwytaki obrotowe są stosowane bardzo często ze względu na swoje zastosowania. Dzięki niemu możemy bowiem opróżnić beczkę w odpowiedni sposób. Chwytaki obrotowe są przystosowane do opróżniania beczek lub wylewania z nich zawartości. Obrót jest dokonywany poprzez ustalane ustawienia przez użytkownika wózka widłowego, do którego zamontowany jest chwytak. Najczęściej chwytak obrotowy uruchamiany jest przez kierowcę wózka widłowego.

 

Przed wynajęciem wózka widłowego od firmy, zalecamy zapytać doradce klienta o oferowany osprzęt jakim dysponują oraz czy jest to dodatkowo płatna usługa.

Dlatego też nie trzeba opuszczać pojazdu celem obrócenia pojazdu i beczki. Urządzenia te mają wiele zalet, które znacznie mogą ułatwić pracę. Przede wszystkim wiele chwytaków obrotowych może podnosić beczki prosto z ziemi, przez co taki chwytak musi mieć szeroki rozstaw podstawy.

Gdzie je można kupić?

Wszelkiego rodzaju chwytaki do beczek na pewno zakupimy w sklepie z osprzętem do wózków widłowych. Jest to bardzo przydatna i często używana rzecz, więc na pewno jest też łatwo dostępna. Chwytaki mogą występować w różnych postaciach, dlatego też należy dopasować odpowiedni sprzęt do naszego wózka widłowego. Istnieje wiele stron internetowych, na których również możemy  zakupić potrzebny osprzęt. Wszystkie rodzaje chwytaków możemy zamówić przez Internet. Beczki często występują w magazynach, portach lub w fabrykach. Dlatego też odpowiednie chwytaki są bardzo ważne. Podnoszenie i przewożenie ciężkich beczek nie odbędzie się bez chwytaków.