Wpływ serwisu na żywotność bram

Wpływ serwisu na żywotność bram

Bramy przemysłowe, przeładunkowe, specjalne oraz napędy do konkretnych typów bram, znajdują swoje zastosowanie w miejscach takich jak fabryki, rampy rozładunkowe, zakłady przemysłowe czy hale produkcyjne. Obecnie, automatyczna brama jest najlepszym rozwiązaniem również dla właścicieli przedsiębiorstw. Na terenie siedziby firmy, często montowane są bramy, które można otworzyć jedynie właściwym kodem. Niekiedy właściciele prywatnych posesji też decydują się na zastosowanie tego typu bramy. Celem posiadania bramy automatycznej, jest usprawnienie wykonywanych prac. Szybkie działanie bramy pozwala na otwieranie i zamykanie bramy za pomocą specjalnego panelu. Aby bezpiecznie obsługiwać bramę, najczęściej stosuje się panel z kodem dostępu lub piloty bezprzewodowe.

Wiele jest czynników, jakie mogą wpłynąć na żywotność bram. Dużo zależy od miejsca, w jakim znajduje się nasz zakład oraz od częstotliwości używania bram. W większości przypadków, bramy automatyczne wykonywane są z różnych stopów stali lub metalu. Dzięki temu, są one trwałe i trudno je zniszczyć. Wpływ na ich długą eksploatację, ma przede wszystkim to, czy regularnie przeprowadzamy przeglądy. Czynność taka pozwala na wykrycie najmniejszych usterek, które mogą zaburzać pracę bram i napędów. Oprócz tego, w razie nieprawidłowości i wadliwego działania jednej z części układu, należy natychmiast wezwać zespół fachowców, którzy zajmą się problemem. Duży wpływ mogą mieć czynniki atmosferyczne, zwłaszcza na mechanizm wprowadzający bramę w ruch – czyli napęd. Odpowiednio osłonięty napęd będzie bezpieczny, jednak zdarzają się sytuacje, w których dochodzi do zwarcia, właśnie przez nieszczelność pokrywy.

Jak wygląda serwis bram?

Fachowcy, którzy wykonają dla nas prace serwisowe, zawsze zaczynają od rzetelnego przeglądu. Należy bowiem sprawdzić, czy wszystkie elementy układu są prawidłowo zamontowane. Bramy znajdują się w różnych miejscach, w zależności od umiejscowienia zakładu lub fabryki. Dlatego każdy przegląd może wyglądać nieco inaczej. W przypadku wykrycia wadliwych lub zużytych części, fachowcy od razu podejmują działania. Następuje wymiana części lub ich natychmiastowa naprawa. Jeśli dbamy o bramę oraz o jej regularne przeglądy, usterki mogą pojawiać się rzadziej, a związane z nimi problemy nie będą aż tak poważne. Serwisowanie bram i napędów powinien odbywać się tuż po zauważeniu nieprawidłowości. Czynności, jakie wchodzą w skład serwisowania bram oraz napędu, są wykonywane bardzo szybko i jednocześnie sprawnie. Każda brama ogrywa istotną rolę na terenie danej firmy. Dlatego, serwis należy przeprowadzić sprawnie i szybko, by móc ponownie używać bramy.

Serwis może różnić się biorąc pod uwagę poszczególne modele bram i ich przeznaczenie.

Aby pozbyć się wszystkich usterek i zapobiec powstawaniu nowych, należy wybrać odpowiednią firmę, która zajmie się naszymi bramami i napędami. Zespół doświadczonych fachowców będzie w stanie rozpoznać każdą usterkę i określić jej przyczynę. Dobór części zamiennych będzie prostszy, gdy problemem zajmie się specjalista. Obecnie, oferty firm zajmujących się serwisem bram, są bardzo szerokie i atrakcyjne. Aby zapewnić sobie długą żywotność bram przemysłowych czy specjalnych, należy korzystać z usług firmy sprawdzonej, posiadającej długoletnie doświadczenie i uznanie wśród wielu klientów.

Serwis napędów do bram

Oprócz serwisowania bram, fachowcy zajmują się także naprawą napędów. Rolą każdego napędu, jest wprawianie bramy w ruch. Jest to więc podstawowa część, dzięki której brama będzie pracować sprawnie i szybko. Szukając właściwej firmy, która zajmie się fachową naprawą naszych bram, warto wybrać ten zespół, który dokona również serwisu napędów. Każdy napęd musi być dobierany indywidualnie dobrany do konkretnego typu bramy. Wielu jest bowiem producentów bram, którzy oferują rozmaite modele i typy bram. Napęd, by się sprawdzić, musi zostać dopasowany we właściwy sposób, pod względem parametrów i mocy. Najczęściej, napędy dobiera się biorąc pod uwagę markę i model. Niekiedy możemy jednak zastosować zamiennik. Warto dodać, że oprócz serwisu bram, napraw i przeglądów, firma oferuje również doradztwo. Zakres, w jakim fachowcy nam pomogą, dotyczy wyboru bram, dopasowania napędów oraz dobrania odpowiednich części zamiennych. Dodatkowo, możemy liczyć na informacje związane z dbaniem o poszczególne elementy układu.