Baterie trakcyjne do wózków widłowych na wynajem

Baterie trakcyjne do wózków widłowych na wynajem

Elektryczne wózki widłowe, to grupa bardzo pomocnych sprzętów, które wykorzystywane są w wielu miejscach pracy. Dzięki nim możliwe jest sprawniejsze wykonywanie obowiązków między innymi w sklepach, magazynach czy halach produkcyjnych.

Co więcej, sprzęty tego typu nie emitują szkodliwych spalin, są więc ekologiczne i stosunkowo tanie w eksploatacji. Głównie dlatego, że w większości zasilane są przez tradycyjne baterie. A jeśli o nich mowa, warto wspomnieć, że istnieją firmy, które proponują wynajem odpowiednich baterii do wózków widłowych. Zanim jednak przejdziemy do omówienia ich propozycji, przyjrzyjmy się poszczególnym rodzajom wózków widłowych.

Elektryczne wózki widłowe i rodzaje ich baterii

Wózki widłowe różnią się między sobą ze względu na rodzaj napędu. I tak wyróżniamy kolejno wózki spalinowe, wózki elektryczne, jak i wózki gazowe. To co najbardziej charakterystyczne dla każdego z nich, to jednak określony stopień emisji szkodliwych spalin oraz generowany hałas.

Tak czy inaczej, podstawą działania interesujących nas wózków, a więc tych elektrycznych jest oczywiście akumulator. Służy on nie tylko do magazynowania potrzebnej energii, ale i stanowi główne źródło napędu. Inaczej nazywany baterią trakcyjną, może mieć różną budowę oraz parametry. Wśród podstawowych typów wyróżnia się jednak akumulatory z elektrolitem w żelu i akumulatory z elektrolitem ciekłym.

Gdzie wykorzystuje się omawiane baterie?

baterie do wózków widłowych wynajemChoć omawiane baterie dotyczą głównie wózków widłowych, tak naprawdę sprawdzają się też przy innych urządzeniach. Akumulatory mogą być bowiem wykorzystywane w sprzętach takich, jak na przykład podnośniki magazynowe, polerki podłogowe czy wózki platformowe i czołowe.

Każdy z tych pojazdów wymaga bowiem energii niezbędnej mu do poruszania się i wykonywania określonych czynności. Najczęściej urządzenia te wykorzystywane są w sklepach, magazynach i halach produkcyjnych. Z racji swojej charakterystyki wymagają jednak regularnego ładowania.

Nie jest dobrze, jeśli dopuścimy do całkowitego rozładowania baterii. Warto czuwać więc nad jej stanem i dopilnować, by zawsze mogła być w użyciu. Wymaga tego określona specyfika pracy we wskazanych powyżej miejscach.

Gdzie kupić lub wypożyczyć baterię do wózka widłowego?

Firma, która zajmuje się wynajmem baterii, to Energy On Innovative Solutions.  Posiada ona w swojej ofercie szeroki wachlarz baterii do wózków widłowych, maszyn czyszczących, a także maszyn, które po prostu wymagają określonego zasilania. Do wyboru mamy więc baterie kwasowo-ołowiowe, baterie żelowe oraz  baterie trakcyjne litowo-jonowe.

W ofercie znajduje się jednak nie tylko możliwość wynajmu, ale i naprawy akumulatorów. W ramach regeneracji możemy więc skorzystać z serwisu, który zapewni nam kompleksowy przegląd i wyeliminowanie ewentualnych awarii. Pełen zakres części zamiennych daje z kolei możliwość naprawy praktycznie każdej usterki. To bardzo dobra informacja, szczególnie dla tych którzy w swojej firmie nie mają fachowca znającego się na szczegółowym działaniu wózków widłowych.

Zalety wynajmu baterii trakcyjnych

Niektórzy zastanawiają się nad tym, co jest bardziej opłacalne i zachodzą w głowę czy potrzebną baterię lepiej kupić, czy może wynająć. Druga opcja jest o tyle korzystniejsza, że pozwala na lepsze planowanie wydatków i nie angażowanie środków, które wydać możemy na zupełnie inne potrzeby firmy. Korzystając z możliwości wynajmu akumulatorów oszczędzamy więc pieniądze, które przeznaczyć możemy na zupełnie inne kwestie. To główna zaleta takiego rozwiązania. Druga, to oferta firm, które wychodzą z propozycją do klientów. Wiele udogodnień, ciekawe warunki współpracy i atrakcyjne ceny, to tylko niektóre z proponowanych udogodnień.

Dobra firma dostarczy między innymi sprzęt dodatkowy w postaci stołu do wymiany baterii czy beczek do uzupełniania wody. Dzięki jej pomocy cały proces staje się więc szybki i bardzo prosty. Zainteresowani klienci mogą zresztą zdecydować się na wynajem długoterminowy, jak i krótkoterminowy. Zgodnie z ich potrzebami, wybór należy wyłącznie do nich. Przy czym każda z podanych opcji umożliwia wypożyczenie zarówno baterii kwasowych, jak i litowo-jonowych z prostownikami.