Jak powinna działać filtracja w halach przemysłowych?

Jak powinna działać filtracja w halach przemysłowych?

To jakim powietrzem oddychamy, ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie. Z tego względu w miejscach, gdzie spędzamy dużo czasu, czyli na przykład w miejscu pracy, jakość powietrza powinna być na jak najwyższym poziomie. Jest to szczególnie ważne w miejscach, gdzie prowadzona działalność sprawia, że w powietrzu znajdują się różnego rodzaju szkodliwe zanieczyszczenia. W halach przemysłowych skuteczna wentylacja odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ utrzymuje wysoką jakość powietrza. Pozwala to utworzyć środowisko, które będzie w pełni bezpieczne dla zdrowia pracowników, ale również będzie miało pozytywny wpływ na czystość hali produkcyjnej, co może być bardzo ważne w przypadku działalności, które tego wymagają.

Jakie zanieczyszczenia znajdują się w halach przemysłowych?

W halach przemysłowych prowadzona jest zazwyczaj intensywna działalność, która często generuje różnego rodzaju zanieczyszczenia. To, w jakiej ilości występują te zanieczyszczenia i jakiego są rodzaju, zależy w dużej mierze od rodzaju prowadzonej działalności oraz tego, jaki system wentylacji został zastosowany w danej hali. W takich miejscach pracy najczęstsze zanieczyszczenia to różnego rodzaju pyły przemysłowe, które mogą być efektem wykonywania takich prac jak szlifowanie, obróbka skrawaniem, wiercenie, spawanie i wiele innych czynności. Oprócz tego mogą także występować zanieczyszczenia chemiczne powietrza lub różnego rodzaju lotne związki organiczne, które szczególnie w zamkniętych i słabo wentylowanych pomieszczeniach mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia pracowników i innych osób przebywających w danej hali. 

wentylacja w fabryce

Jak powinna działać dobra wentylacja w hali przemysłowej?

Odpowiedni system wentylacyjny w halach przemysłowych jest niezbędny po to, aby warunki, jakie panują w tego typu obiektach były w pełni bezpieczne dla zdrowia pracowników i innych ludzi, którzy przebywają w ich wnętrzu. Jest to tak istotna kwestia, ponieważ pracownicy znaczącą większość swojego dnia spędzają właśnie w miejscu pracy. Z tego względu instalacja wentylacyjna w hali przemysłowej, powinna mieć odpowiednią wydajność i gwarantować oczyszczenie powietrza z wszelkich szkodliwych zanieczyszczeń. Aby mieć pewność, że wentylacja będzie działała prawidłowo, z pewnością najważniejszą kwestią jest przeanalizowanie tego, jakiego rodzaju zanieczyszczenia są obecne w powietrzu i w jakiej ilości. Można tego dokonać, korzystając z usług profesjonalnych firm, które zajmują się badaniem jakości powietrza. Uzyskanie informacji odnośnie zanieczyszczeń w powietrzu, pozwoli dobrać wentylacje o odpowiedniej wydajności oraz rodzaj filtrów, który poradzi sobie z usunięciem wszystkich obecnych w hali przemysłowej zanieczyszczeń. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie odpowiednich warunków pracy, które będą w pełni bezpieczne dla zdrowia pracowników. 

Jaki filtr najlepiej spisze się w hali przemysłowej?

Bardzo ważną częścią każdego systemu wentylacyjnego są filtry, które odpowiadają za zatrzymywanie wszelkich zanieczyszczeń z powietrza, które przepływa przez instalację wentylacyjną. Są one wykonane ze specjalnego materiału, który pozwala powietrzu na swobodne przepływanie, ale zatrzymuje wszelkie większe cząsteczki, takie jak różnego rodzaju zamieszczenia. Dzięki temu powietrze może zostać w bardzo szybki i skuteczny sposób oczyszczone. Obecnie filtry występują w bardzo wielu różnych wersjach i rodzajach, które przeznaczone są do różnych zastosowań i zanieczyszczeń. Jednak jednymi z najpopularniejszych i najskuteczniejszych filtrów stosowanych w wentylacji hal przemysłowych są filtry kieszeniowe. Ich konstrukcja oraz rodzaj zastosowanego materiału filtrującego, pozwalają na bardzo dokładne oczyszczanie powietrza i świetnie spisują się w takich miejscach jak właśnie hale przemysłowe, gdzie ilość zanieczyszczeń jest zazwyczaj dość duża.