Monitoring z podglądem „na żywo” – kiedy warto zamontować?

Monitoring z podglądem „na żywo” – kiedy warto zamontować?

Monitoring to z pewnością jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych systemów ochrony mienia oraz osób. Dawniej z powodu swojej ceny i dostępności technologia ta była przeznaczona raczej dla różnych przedsiębiorstw, instytucji oraz do ochrony przestrzeni publicznej.

Obecnie monitoring cyfrowy coraz częściej stosowany jest również w domach prywatnych, w celu lepszej ochrony mienia oraz zapewnienia bezpieczeństwa domownikom. Każdy chce się czuć bezpiecznie na swojej posesji i monitoring to świetny sposób, aby takie poczucie bezpieczeństwa zapewnić. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj monitoring z podglądem na żywo, który jest najskuteczniejszą wersją tego typu rozwiązania.

Monitoring z podglądem na żywo

Podstawowy monitoring cyfrowy to rozwiązanie, które zazwyczaj polega na tym, że zestaw rozmieszczonych w różnych miejscach posesji kamer, rejestruje to, co dzieje się na jej terenie i zapisuje zebrane dane na specjalnym dysku lub innym nośniku informacji. Ten rodzaj monitoringu jest bardzo często stosowany, ale nie zapewnia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Aby uzyskać tak wysoki poziom ochrony, wykorzystuje się w tym celu monitoring z podglądem na żywo. To rozwiązanie różni się tym, że oprócz zapisywania rejestrowanego obrazu przez kamery na nośniku danych, umożliwia także podgląd tego, co dzieje się na terenie posesji w czasie rzeczywistym. Dodatkowo rozwój technologii sprawił, że obecne systemy monitoringu bardzo często działają bezprzewodowo. To rozwiązanie pozwala na podgląd obrazu z kamer, praktycznie w każdym miejscu na świecie, w którym mamy dostęp do Internetu. Wystarczający do tego celu jest zwykły smartfon, tablet, laptop lub inne tego typu urządzenia podłączone do Internetu i posiadające odpowiednie oprogramowanie oraz uprawnienia. Dzięki temu monitoring z podglądem na żywo daje naprawdę wiele możliwości i znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa osób oraz mienia.

Kiedy warto zainwestować w kamery z podglądem na żywo?

Monitoring cyfrowy z podglądem na żywo to system ochrony, który może być wykorzystywany w naprawdę wielu zadaniach. Podstawą jest oczywiście zabezpieczenie terenu posesji przed włamaniem, kradzieżom czy też zniszczeniem mienia. W tej roli monitoring sprawdza się znakomicie, ponieważ pozwala zgromadzić dowody, które następnie będzie można wykorzystać w celu odnalezienia sprawcy danego zdarzenia. Z tego względu, jeśli mieszkamy w niebezpiecznej okolicy lub po prostu obawiamy się tego typu nieprzyjemnych sytuacji, to warto zainwestować w kamery z podglądem na żywo. Warto pamiętać, że rozwiązanie to pozwala także firmie ochroniarskiej kontrolować to, co dzieje się na danym terenie objętym monitoringiem. Jeśli korzystamy z usług firmy ochroniarskiej, to kamery z podglądem na żywo pozwolą im na bardzo szybkie zidentyfikowanie zagrożenia i interwencję. Ponadto taki system monitoringu może również służyć w celu kontrolowania tego, co dzieje się w domu podczas naszej nieobecności, na przykład, gdy wyjeżdżamy na wakacje lub gdy wychodzimy do pracy i zostawiamy dzieci same w domu.

Dlaczego monitoring na żywo to dobre rozwiązanie w przypadku prywatnych domów?

Monitoring cyfrowy z podglądem na żywo to znakomite rozwiązanie w każdym przypadku, gdy zależy nam na wysokim poziomie ochrony osób oraz mienia. Również w prywatnych domach jest to świetne rozwiązanie, które ma wiele zalet i daje wiele możliwości. Oprócz podstawowych kwestii takich jak ochrona przed włamaniami, kradzieżą czy różnymi aktami wandalizmu, monitoring ten może również służyć w celu kontrolowania tego, co dzieje się na naszej posesji w trakcie naszej nieobecności. Z tego względu jest to świetne rozwiązanie dla osób, które posiadają dzieci i obawiają się o ich bezpieczeństwo, gdy zostaną same w domu. Dodatkowo nowoczesne kamery umożliwiają także rejestrowanie obrazu nawet w całkowitych ciemnościach, a jakość ich nagrań jest na tyle dobra, że bez problemu poznamy każdą osobę, która zostanie za ich pomocą zarejestrowana. Największą zaletą monitoringu jest więc to, że zapewnia on nieprzerwaną kontrolę nad całą posesją, czego nie byłby w stanie zapewnić nawet ochroniarz, dlatego jest to tak dobre rozwiązanie zarówno w przypadku firm, instytucji, przestrzeni publicznej, jak i domów prywatnych.