Ochrona z maską 3 M

Ochrona z maską 3 M

Wszystko co powinniśmy wiedzieć o maskach ochronnych

Szkodliwe i niebezpieczne warunki pracy stanowią bardzo poważne zagrożenie dla naszego zdrowia a czasem życia. Sama odzież ochronna i ubrania robocze nie są w stanie ochronić nas przed wszelkiego typu pyłami oraz zanieczyszczeniami powietrza, które mogą trafić do naszego układu oddechowego. Pyły i zanieczyszczenia powietrza występujące w środowisku pracy trafiając do naszych płuc wyrządzają niewyobrażalne szkody w naszym układzie oddechowym. Są zaliczane do trzeciej kategorii ryzyka wystąpienia chorób zawodowych. Istnieje szereg przepisów prawnych regulujących konieczność stosowania masek ochronnych, filtrów i pochłaniaczy zanieczyszczeń. Każdy pracownik narażony na choroby układu oddechowego spowodowane pracą w zapyleniu lub toksycznych oparach powinien zostać zaopatrzony przez pracodawcę w odpowiednią maskę ochronną. Nie zawsze jednak wybór najlepszej maski ochronnej jest prosty. Szeroka gama produktów oferowana przez różnych producentów może wprawić pracodawcę w zawrót głowy. Aby tego uniknąć powinien on przed zakupem wspomnianej maski ochronnej przede wszystkim dokładnie określić warunki w jakich będzie stosowana przez pracownika. Następnie powinien ustalić przedział cenowy, na który będzie go stać. Nie zawsze bowiem najtańsze lub najdroższe równa się najlepsze. Kolejnym krokiem będzie przejrzenie rynku i wybór najlepszej oferty.

Warto zwrócić uwagę na maski ochronne firmy 3M. Szeroka gama produktów oferowanych przez ten amerykański koncern gwarantuje wybór najlepszej ochrony dróg oddechowych. Wśród produktów firmy 3M znajdziemy jednorazowe półmaski filtrujące, półmaski zwykłe oraz maski ochronne pełne wielokrotnego użytku. Producent oferuje także maski ochronne 3M zasilane sprzężonym powietrzem a nawet systemy z wymuszonym przepływem powietrza. Takie maski ochronne znajdują zastosowanie w najróżniejszych gałęziach przemysłu, a bogata oferta sprawia, że firma jest od wielu lat liderem na rynku w produkcji m.in. środków ochrony indywidualnej. Maski ochronne 3M można podzielić na trzy główne rodzaje. Pierwszym z nich są półmaski jednorazowe. Chronią one użytkownika przed niebezpieczeństwem ze strony cząsteczek stałych. Są lekkie i wytrzymałe. Gwarantują również możliwość swobodnego oddychania.

maska3m

Ochrona w każdym calu

Następnie w ofercie 3M znajdują się półmaski wielokrotnego użytku. Chronią one pracowników przed szkodliwymi gazami i parami pochodzenia przemysłowego, ale także przed niebezpiecznymi cząstkami stałymi. Największą zaletą tego typu masek ochronnych 3M jest lekkość oraz łatwość użycia. Kolejnym rodzajem ochrony dróg oddechowych są pełne maski ochronne wielokrotnego użytku. Zapewniają bezpieczeństwo nie tylko dróg oddechowych ale również oczu, w miejscach zapylonych oraz takich, gdzie występują szkodliwe czy toksyczne gazy.

Wszystkie maski wielokrotnego użytku aby chroniły długo i prawidłowo muszą być poddawane regularnej kontroli i konserwacji. Amerykański koncern do każdej maski ochronnej dołącza instrukcję, z dokładną informacją kiedy i w jaki sposób maska powinna być konserwowana. Stosując się do takich wskazówek będziemy mieli pewność, że pracownik jest odpowiednio chroniony przed szkodliwymi substancjami występującymi w jego miejscu pracy. Poza regularną kontrolą maski, musimy również mieć na uwadze fakt, że odpowiedni rozmiar maski stanowi poza konserwacją i kontrolą podstawę w ochronie układu oddechowego. Tutaj producent również wychodzi nam naprzeciwko. Maski ochronne 3M są bowiem produkowane w trzech rozmiarach: S, M oraz L. Dzięki temu każdy pracownik będzie mógł pracować bezpiecznie i z najlepszą ochroną.