Plusy i minusy importu z Chin

Plusy i minusy importu z Chin

Coraz więcej osób może pochwalić się rzekomo oryginalnymi produktami, ponieważ stają się one łatwiej dostępne i za niższą cenę. Jednak czy w takim razie są one rzeczywiście autentyczne? Bo wydaje się, że wszystko co tańsze, a łudząco podobne do autentyków to pochodzi raczej z importu z Chin. Jest to tak zwana chińszczyzna. I pal sześć, jeśli korzystając z takich produktów nic się nie dzieje, gorzej jednak, gdy zaczynają występować jakieś zjawiska chorobowe. Wówczas należy niezwłocznie udać się po poradę do lekarza. Dlaczego?

Ponieważ import z Chin zabiera ze sobą totalnie wszystko i często trafiają do takiego transportu produkty liche, ale również toksyczne. Niejednokrotnie można było usłyszeć o zatruciach spowodowanych trującymi składnikami, które wchodziły w skład zakupionego produktu. Najgorsze jednak jest to, że wśród takich wyrobów znalazły się również dziecięce zabawki. W zasadzie nikomu styczność z toksycznymi substancjami na dobre nie wychodzi, ale dzieci tym bardziej powinny być przed nimi specjalnie chronione.

Szkoda, że nie ma zwyczaju badania wytwarzanych produktów. To znaczy w zasadzie to są, ale te rodzime. Wszystkie inne pochodzące z importów nie są poddawane takim analizom. A jak się okazuje to duży błąd. Szczególnie, gdy chodzi o Państwo Środka. Nie raz było słychać o aferach związanymi z chińskimi artykułami, ale jak widać- jeszcze nikt nie wysunął z tego żadnych wniosków. Nie da się zaprzeczyć temu, że import z Chin zalewa świat. A on w zasadzie przyjmuje te produkty z otwartymi ramionami. Nie chodzi oczywiście o zamknięcie furtek umożliwiających wejście zagranicznych produktów na rodzimy rynek, ale o mądre przyjmowanie wszystkich wyrobów. A najlepiej, gdyby były one poddawane dodatkowym badaniom. Dzięki temu może uniknęłoby się większej ilości zatruć tymi chemikaliami. Dlaczego warto to robić?

Morskim szlakiem do Europy

Ponieważ ludzi raczej się nie zniechęci do kupowania produktów z Państwa Środka. Społeczeństwa po prostu przyzwyczaiły się do dużo tańszych odpowiedników. Gdyby teraz, całkowicie nagle zniknęły one ze sklepowych półek, to na pewno niejedna osoba doznałaby szoku. Nie tylko przez sam fakt przyzwyczajenia, ale również z dużo ważniejszego powodu, czyli braku wystarczającej ilości pieniędzy. Nie wszystkich stać na markowe rzeczy, żywność i inne produkty. W zasadzie to większość ludzi ciuła grosz do grosza i zastanawia się, jak przeżyć od wypłaty do wypłaty. Tak jest od dłuższego czasu i na ten moment nie ma widoków, aby coś się w tym względzie zmieniło. Może kiedyś, ale jeszcze nie teraz. Na ten moment ludzie muszą sobie po prostu radzić, a robią to zazwyczaj w ten sposób, że zakupują odzież, sprzęty pojawiające się na rynku dzięki importowi z Chin. Ma to też swoje dobre strony, a mianowicie takie, że dzieci z biedniejszych rodzin nie będą czuć się gorsze, ponieważ ubrane będą w podobne stroje, tylko dużo tańsze. Wszyscy wiedzą, jak ogromną potrzebę akceptacji ma każde dziecko. Nie ma się więc czemu dziwić, że nie chce (nawet pod względem stroju) odbiegać o grona znajomych.